Coś o mnie...:)

  • Szycie miarowe ubrań w dobrym stylu- Agnieszka Kułakowska
    Szycie miarowe ubrań w dobrym stylu- Agnieszka Kułakowska
  • KAgi- szycie miarowe(ręcznie malowana koszulka)
    KAgi- szycie miarowe(ręcznie malowana koszulka)

Witam serdecznie mam na imię Agnieszka

 

Pracownia REKATORIA, to ja, moje pomysły, inspiracje, wariacjie, relizacjie pomysłów moich wspaniałych Klientów. 

Skończyłam Technikum Odzieżowe w Białymstoku. Miło wspominam moich nauczycieli, doceniam ich wkład i zaangażowanie w moją naukę. 

Zarówno studnia, jak i  późniejsza praca nie była związana z krawiectwem. 

         Jednak przeznaczenie mnie dopadło, bo szycie to w genach mam ;). 

 

Ale od początku...., zacięcie do krojenia, malowania, klejenia, szycia i innych manualnych prac (z kuciem ścian włącznie) miałam od dzieciństwa. 

Trochę rzeczy mamie zmarnowałam przycinając sukienki, firanki, zwłaszcza pod osłoną nocy:). Raz znaleziono u mnie nożyce pod poduszką, zapewne po nocnym buszowaniu:). 

Szyć na miarę zaczełam jeszcze w szkole średniej, najpierw dla siostry, jej koleżanek , znajomych .. i tak naturalnie poszło. A nawet nie szukałam zleceń. 

Po studiach pracowałam w firmie deweloperskiej, w której zajmowałam się nieruchomościami komercyjnymi(gruntami). Zdobyłam licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, odbyłam warsztaty trenerskie Trenerów Biznesu oraz wiele innych szkoleń. Organizowałam kursy językowe oraz szkolenia współtworząc Centrum Szkoleniowe. 

 Po latach na nowo odkryłam pasję do szycia, tworzenia nowych ubrań  ale zupełnie inaczej, dojrzalej, jako rzemieślnik. Sama nie wiem dlaczego od tego ociekałam, skoro daje to to tyle przyjemności i satysfakcji. I świadomość tego, że moja praca jest komuś potrzebna dodaje energii. 

 

Uwielbiam wyzwania, nowe projekty również przestrzenne i niezwiązane z ubraniami, dzięki którym cały czas się rozwijam. Cały czas doskonalę techniki, oswajamnowe materiały i sposoby wykończenia. Opracowuję szablony, konstrukcje, odszywam prototypy ubrań dla nowych projektantów i marek oraz kolekcje dyplomowe i zaliczeniowe. 

Szycie jest dla mnie tak naturalne, jak oddychanie i tak samo potrzebne do życia:).

Praca z Klientem podczas szycia za każdym razem jest niezwykłą przygodą. 

W wolnym czasie lubię czytać książki, malować, słuchać muzyki(moje uzależnienie) także  płyt winylowych, uprawiać  sport. Uwielbiam fotografię, zwłaszcza czarno-białą. 

 

Jeśli macie pytania dotyczące współpracy, realizacji projektów, szycia na miarę, szukacie porady na temat szycia /dopasowania odzieży, to zapraszam do kontaktu. 

Chętnie doradzę, odpowiem na pytania, zrealizujemy współnie ciekawe, nietuzinkowe projekty szyciowe. 

Zapraszam serdecznie

Aga (KAgi)